הדברה ביולוגית בתות שדההדברה משולבת בתות שדה – ביו תות

הדברה ביולוגית משולבת בתות שדה – המותג "ביו תות – תות של בריאות".
פרויקט ההדברה המשולבת בתות שדה בישראל החל בשנת 1998, והוא משותף למגדלים, ענף הירקות של מועצת הצמחים וחברת "ביו בי" מקיבוץ שדה אליהו. המשקים השותפים בפרויקט מדבירים את המזיקים בשדה על יד פיזור אויבים טבעיים – אפידיוס להדברת כנימות ואקריות טורפות להדברת אקריות אדומות, שגודלו במפעל בקבוץ.
האויבים הטבעיים מדבירים את המזיקים ומחליפים חומרי הדברה כימיים. הפיזור מבוצע על סמך ניטור, שאותו מבצעים פקחים מיומנים שהוכשרו לכך.
ההדברה הביולוגית המשולבת הפחיתה את השימוש בחומרי הדברה כימיים נגד המזיקים בכ 80%!
מדבקת ביו-תות המקורית 2014היקף פרויקט ההדברה המשולבת משתרע השנה על פני כ 2100 דונם, לעומת כ- 3200 דונם העונה הקודמת, כאשר המשקים המשתתפים והתוצרת נמצאים תחת פיקוח ובדיקות למציאת חומרי הדברה בפרי. כל הפרי מסומן במדבות המיוחדות של המותג "ביו-תות" עם סמל הדבורה, בנוסף לשם המגדל, היישוב ומספר טלפון.

מותג "ביו-תות" מלווה במסע פרסום ברדיו ובנקודות המכירה, כאשר הן המשווקים והן המגדלים מדווחים על עלייה בביקוש לפרי עם המותג.
השנה היו כתבות רבות בטלוויזיה ובאינטרנט שהשמיצו את המותג, אך הן לא גרמו נזקים.

שאריות חומרי הדברה

גם השנה לא נרשמו ארועים חריגים של המצאות שאריות חומרי הדברה בפרי, זאת בשל הנהגת ההדברה המשולבת ומערכת הבדיקות הקפדנית של מנהלת מותג "ביו-תות" ו "דרך המעבדה". נערכו עשרות בדיקות ומדגמים לתות -שדה המיועד ללייצוא ולשוק המקומי.
במקביל מתקיימים מאמצים מצד מערכת ההדרכה והמחקר למציאת פתרונות ולרישוי חומרים ביולוגיים לטיפול במחלות נוף כגון קימחון ואנטרקנוז. השנה נערך ניסוי גדול שכלל מספר גדול של תכשירים כימיים וביולוגיים.

להורדת דף המוצר לחצו כאן

למידע נוסף פנה אלינו כאן